Blog

Na czym polega dieta ketogeniczna?

Catering Dietetyczny Leszno obiad z cateringu dietetycznego Tytka Fit

Dieta ketogeniczna, zwana również popularnie dietą „keto”, powstała jako sposób na złagodzenie napadów u osób z lekooporną padaczką. Z biegiem czasu zyskała jednak zainteresowanie jako m.in. sposób na redukcję masy ciała. Sprawdź, jak w praktyce wygląda dieta ketogeniczna.

Zasady diety ketogenicznej

Naczelną zasadą diety keto jest spożywanie dużej ilości tłuszczu i znaczne ograniczenie węglowodanów. Dzięki temu mogą organizm zaczyna wytwarzać ciała ketonowe, które stanowią alternatywne do glukozy źródło energii.

Wbrew temu co można czasem usłyszeć na temat tej diety, nie jest ona wysokobiałkowa. Menu naszego cateringu dietetycznego w Lesznie jest tak bilansowane, aby jadłospis dostarczał 20% energii z białka, 70% z tłuszczu a węglowodany stanowią uzupełnienie. 

W związku z potrzebą dostarczania dużej ilości tłuszczów, w diecie pojawiają się tłuste mięsa, ryby, pełnotłusty nabiał, jajka, spore ilości olejów, orzechy czy pestki. Wielbicielom wszelakich owoców może być trudno na wytrwać na keto. Ze względu na ograniczenie ilości węglowodanów trzeba wybierać przede wszystkim owoce niskocukrowe. Na przykład takie jak maliny, jagody czy jeżyny, przy tym wciąż uważając na ich ilość. 

Jak komponować menu na diecie keto? 

Niewątpliwie dla większości osób komponowanie diety ketogenicznej stanowi wyzwanie. W końcu przyzwyczajeni jesteśmy do menu, w którym pojawia się pieczywo, ziemniaki, kasze, makarony czy inne bogate źródła węglowodanów. W związku z tym dieta ketogeniczna wymaga zdecydowanie większej kreatywności kulinarnej, szukania nowych smaków oraz połączeń produktów.

Jeśli nie wiesz, jak to robić, a chcesz spróbować diety ketogenicznej, postaw na catering dietetyczny. W Lesznie zamówisz nasz zestaw wraz z bezpłatną dostawą. W ten sposób nie tylko sprawdzisz, czy jest to dieta dla Ciebie, ale także masz szansę podpatrzeć, jak komponują ją zawodowcy. 

Dieta ketogeniczna w cateringu dietetycznym 

Mimo swej coraz większej popularności dieta keto wcale nie jest często spotykanym wariantem diety pudełkowej. Zalicza się do tych wymagających w przygotowaniu, dlatego warto postawić na sprawdzony catering dietetyczny. W Lesznie bez problemu dostarczymy paczkę z posiłkami na cały dzień, które będą skomponowane zgodnie z założeniami diety ketogenicznej

Aktualne menu na trzy dni znajdziesz na naszej stronie, a w nim przykładowo takie pyszności jak sałatka z camembertem i wędzonym boczkiem czy szaszłyki z karkówki z salsą paprykową. 

Dodaj komentarz