Blog

Dieta dla aktywnych fizycznie

Catering Dietetyczny Leszno obiad z cateringu dietetycznego Tytka Fit

Nie da się ukryć, że jadłospis osoby trenującej powinien wyglądać trochę inaczej niż „klasycznego kanapowca”. Zapewnienie niezbędnych składników odżywczych czasem może być trudne, dlatego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z cateringu dietetycznego w Lesznie, który oferuje dietę przeznaczoną dla sportowców. Dieta dla aktywnych fizycznie, jak powinna ona wyglądać i czym różnią się standardowe warianty diet pudełkowych od tych SPORT?

Czego potrzebują aktywni fizycznie? 

Żywienie jest istotnym elementem budowania formy sportowej, więc po prostu nie można zaniedbać swojej diety! Zobacz, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, aby wspomóc swój organizm, jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie. 

Energia 

Podczas treningu możemy wydatkować ogromną ilość energii, którą należy w całości uzupełnić (jeśli nie zależy Ci na redukcji kilogramów). Dieta dla aktywnych fizycznie, osoby dążące do zwiększania swojej masy ciała i pozostające przy tym aktywne fizycznie, tym bardziej muszą mieć to na uwadze. Catering dietetyczny w Lesznie oferuje dietę SPORT w wariancie nawet 3000 kcal. Jeśli wolisz dojadać, możesz zamówić mniejszą energetyczność i posiłki cateringowe połączyć z tymi przygotowanymi samodzielnie. 

Białko 

Trening wiąże się z mikrouszkodzeniami włókien mięśniowych, których regeneracji sprzyja odpowiednia ilość białka. Właśnie z tego powodu zawartość protein w diecie SPORT naszego cateringu dietetycznego w Lesznie wynosi 25%. To nie tylko odpowiednia ilość dla wspierania regeneracji powysiłkowej, ale także stymulowania wzrostu masy mięśniowej. 

Węglowodany  

Bez energii na treningu ani rusz, a to właśnie węglowodany są jej najszybszym źródłem. Dieta dla aktywnych fizycznie powinna zawierać skłądniki, takie jak ciemne makarony czy kasze, jak i te proste, w postaci m.in. owoców. W naszym menu znajdziesz jedne i drugie źródła węglowodanów, a niektóre z nich dostarczysz sobie wraz z fit słodkościami. W końcu w diecie sportowca jak najbardziej jest na nie miejsce. 

Catering dietetyczny w Lesznie dla sportowców 

Jeżeli potrzebujesz szczególnego wsparcia żywieniowego, a nie masz czasu na przygotowywanie posiłków, to dieta pudełkowa jest zdecydowanie dla Ciebie. O kalorie i makroskładniki zadba pracujący w cateringu dietetyk, a o smak nasi kucharze. Tobie pozostaje już tylko zjadać to z przyjemnością i robić swoje na treningach.

Dodaj komentarz