Blog

Zacznij od podstaw – małe zmiany, które przyniosą duży efekt

Catering Dietetyczny - Zadbaj o swoje zdrowie nawet podczas pracy

Zacznij od podstaw od jutra nie jem słodyczy. Od jutra ćwiczę kilka razy w tygodniu na siłowni. Jutro nie piję alkoholu. Od jutra kończę ze słonymi przekąskami. Brzmi znajomo? To tylko przykłady postanowień związanych z poprawą stylu życia (często podyktowane chęcią zrzucenia kilku kilogramów), które częstą lubią się ze sobą łączyć. W związku z tym jutro masz się obudzić jako „nowy Ty”. A gdyby tak spróbować inaczej?

Nie rezygnuj ze smaku

Zdrowa dieta wcale nie oznacza jedzenia suchych liści sałaty i zapijania ich wodą. Korzystne dla Twojego zdrowia odżywianie jak najbardziej może być i powinno być smaczne! W końcu nie chodzi o to, by od razu się zniechęcać. Przykłady potraw, które pojawiają się w naszym cateringu dietetycznym w Poznaniu, najlepiej o tym świadczą. Tutaj znajdziesz ulubieńców klientów Tytka Fit, które absolutnie nie są pozbawione smakowitości.

Słodkości są dla ludzi

To prawda, słodycze potrafią być zgubne dla sylwetki. Ponieważ w małej objętości mogą mieścić sporo kalorii i przez to łatwo o przekroczenie swojego dziennego zapotrzebowania. Jednak wliczone w codzienny bilans energetyczny (najlepiej w zdrowszych wersjach) wcale nie będą niweczyć Twoich starań. Przykładowe słodkości, które w swoich paczkach znajdują klienci korzystający z cateringu dietetycznego w Poznaniu, znajdziesz w tym miejscu.

Wybierz aktywność, którą lubisz

Zacznij od podstaw wyciskanie z siebie siódmych potów na siłowni ma sens, jeśli rzeczywiście sprawia Ci to satysfakcję i to lubisz. Jeśli cierpisz wówczas katusze, jest szansa, że szybko zrezygnujesz. Pamiętaj też o tym, że nie trzeba od razu zaczynać z „wysokiego C”.

Gdy kanapowy tryb życia towarzyszy Ci od dawna, rozsądniejsze może być rozpoczęcie od spacerów czy lekkiej gimnastyki oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych. Najlepsza aktywność fizyczna to ta, którą będziesz podejmować regularnie.

Pij wodę

Prawidłowe nawodnienie znacząco wpływa na samopoczucie, może ułatwiać proces odchudzania i po prostu jest ważne dla przeprowadzania wszystkich procesów metabolicznych w organizmie. O piciu wody szczególnie trzeba pamiętać zimą, kiedy często odczuwamy mniejszą chęć na spożywanie płynów ze względu na niższą temperaturę. Jeśli nie przepadasz za wodą w czystej postaci, dodaj do niej plasterek cytryny czy miętę.

Wysypiaj się

Tak, sen ma bardzo duży wpływ na to, co jemy. Okazuje się, że zarywanie nocek sprzyja wyższemu poziomowi greliny – hormonu głodu. Nie będzie łatwo wprowadzać zmiany żywieniowe, kiedy ciągle pod wpływem niewyspania nie będziesz w stanie oprzeć się przetworzonej żywności czy fast foodom.

Jeśli brakuje Ci czasu na przygotowywanie posiłków i nie chcesz robić tego kosztem snu (np. gotując w późnych godzinach nocnych), możesz skorzystać z oferty cateringu dietetycznego w Poznaniu. Paczka trafi pod Twoje drzwi lub w inne wyznaczone miejsce. Ty, oszczędzając czas dzięki nierobieniu zakupów oraz niegotowaniu, będziesz mógł wygospodarować wystarczająco dużo czasu na sen. Win win!