Blog

Cukrzyca a catering dietetyczny – czy da się to połączyć?

Catering Dietetyczny Poznań obiad z cateringu dietetycznego Tytka Fit

Cukrzyca a catering dietetyczny – czy da się to połączyć? Nazywana jest chorobą cywilizacyjną, której diagnozę co roku słyszą miliony ludzi na całym świecie – jest nią cukrzyca typu II. Jednym z filarów jej skutecznego leczenia stanowi dieta, która znacząco wpływa na przebieg choroby i stan chorego. Czy można korzystać z diety pudełkowej, jeśli choruje się na cukrzycę? Czy jest taki catering dietetyczny w Poznaniu, który wpisuje się w zalecenia dietoterapii w cukrzycy typu II? Sprawdźmy!

Zalecenia żywieniowe dla osób z cukrzycą 

W diecie osoby zdiagnozowanej z cukrzycą typu II muszą nastąpić pewne zmiany. Przede wszystkim należy ograniczyć cukry proste, które szczególnie mocno wpływają na wzrost poziomu glukozy we krwi. W pierwszej kolejności powinniśmy minimalizować dosładzanie potraw czy napojów, spożycie sklepowych słodyczy, napojów gazowanych czy soków. 

To nie oznacza jednak, że wszystkie cukry są złe. Niektóre pojawiają się także w bogatych w błonnik pokarmowy i witaminy owocach. Warto za to łączyć je z białkiem lub tłuszczem. Oba te makroskładniki skutecznie spowalniają wchłanianie cukrów i znacząco obniżają indeks glikemiczny. No właśnie, indeks glikemiczny – czyli co? 

Catering dietetyczny w Poznaniu a niski indeks glikemiczny

W najprostszym ujęciu indeks glikemiczny informuje nas o tym, w jaki sposób podnosi się poziom glukozy we krwi po spożyciu danego produktu. Im szybciej rośnie, tym wyższy jest jego indeks. Z tego powodu osoby chorujące na cukrzycę typu II (a także insulinooporność), powinny tak komponować swoje menu, by nie powodować znacznych skoków glikemii. Tu pojawia się pytanie: czy catering dietetyczny jest w stanie zapewnić takie menu

Dieta pudełkowa o niskim indeksie glikemicznym

W naszej ofercie znajdziesz dietę LOW IG, czyli jadłospis o niskim indeksie glikemicznym. Bazuje na węglowodanach złożonych, takich jak pełnoziarniste makarony, grube kasze. Pojawiające się w menu niskocukrowe owoce i inne źródła węglowodanów są jednocześnie odpowiednio łączone z innymi składnikami, które spowalniają wzrost poziomu cukru we krwi. 

Dzięki temu osoby zapracowane, mające trudność w samodzielnym komponowaniu diety, mogą skorzystać z naszego cateringu dietetycznego w Poznaniu bez obaw o pogorszenie swojej glikemii.

Menu dostarcza także sporą ilość błonnika pokarmowego, którego tak naprawdę w diecie wszystkich nas powinno być więcej. Błonnik nie tylko reguluje rytm wypróżnień, ale pozytywnie wpływa także na poziom cholesterolu. Warto mieć to na uwadze, bo cukrzyca często łączy się z chorobami układu krążenia.

Dodaj komentarz