Blog

Jak wybrać odpowiednią dietę?

Jak wybrać odpowiednią dietę? Jeśli wykluczasz ze swojego menu pewne grupy produktów (np. mięso), musisz wybrać zestaw, który uwzględni te eliminacje. Kolejny krok to podjęcie decyzji związanej z kalorycznością całej diety. Nie wiesz ile potrzebujesz energii? Skontaktuj się z naszym dietetykiem —  dobierze dietę dopasowaną do Twoich potrzeb żywieniowych i preferencji smakowych. Zamawiając catering dietetyczny we Wrocławiu, taką konsultację dietetyczną masz całkowicie za darmo.

Jak zdrowo jeść, gdy nie masz czasu?

Wszyscy trąbią o tym, że trzeba się właściwie odżywiać, aby być zdrowym i zapobiegać różnym chorobom. W teorii wszystko jest jasne: regularne posiłki, owoce i warzywa, picie wody… Tylko co jeśli  doba już pęka w szwach od nadmiaru zajęć i trudno  wygospodarować czas na gotowanie? Zobacz, co się da z tym zrobić.

Skorzystaj z cateringu dietetycznego

Nie ma chyba lepszego rozwiązania dla zabieganych, a szczególnie tych, którzy przy tym nie lubią gotować. Sprawdzi się zarówno jako opcja na co dzień, jak i na wyjazdy.  Przykładowo: jeśli przyjeżdżasz do stolicy wielkopolski, to wybierasz catering dietetyczny Poznań, który dowiezie na świeżo cały pakiet posiłków. Wskazujesz wariant diety, kaloryczność i gotowe!

Znajdź dobre„gotowce”

Jak wybrać odpowiednią dietę? Era gotowych dań wyłącznie w postaci chińskich zupek już dawno jest za nami. Obecnie we właściwie każdym sklepie można znaleźć zupy krem z dobrym składem, sałatki z dodatkiem sera, strączków lub mięsa czy miksy złożone z kaszy oraz warzyw, które zalewa się wodą i przygotowuje w kilka minut. To bardzo dobre alternatywy dla jedzonych w biegu batoników, słonych przekąsek czy głęboko mrożonych wyrobów przypominających pizze i zapiekanki wyłącznie z nazwy.

Planuj i rób posiłki dzień wcześniej

Wrogiem zdrowego odżywiania oprócz braku czasu jest brak planu. Jak wybrać odpowiednią dietę? Zastanów się, jakie szybkie posiłki jesteś w stanie sobie przygotować. Może nocna owsianka, którą zalewasz dzień wcześniej mlekiem i rano wyciągasz z lodówki? Na lunch za to sprawdzi się sałatka z kaszą kuskus, której nie trzeba gotować – wystarczy dodać świeże warzywa lub te z puszki, przyprawy i trochę dobrej oliwy.

Jeśli jednak takie proste posiłki na dłuższą metę będą Ci się nudzić… wróć do pierwszego akapitu i wybierz dla siebie najlepszy catering dietetyczny w Poznaniu. Zacznij od sprawdzenia naszego menu i przykładowych posiłków, a przekonasz się, że dieta pudełkowa to nie tylko oszczędność czasu, ale także szansa na poprawę swojego sposobu żywienia.

Dodaj komentarz