Blog

Zdrowe włosy i paznokcie. Dieta na wzmocnienie!

Zdrowe włosy i paznokcie to marzenie niemal każdej kobiety. Jednak co robić, kiedy wszystko zawodzi, włosy są cienkie, wypadają, a paznokcie mają tendencję do łamania się? Jak podpowiadają dietetycy: odpowiedni jadłospis potrafi błyskawicznie wyeliminować tego rodzaju bolączki! Zajrzyjmy zatem do menu, które serwuje TytkaFIT – catering dietetyczny w Poznaniu. Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że problem niedoboru niektórych substancji odżywczych zniknie raz na zawsze.

Zdrowe włosy i paznokcie – SOS!

Jeśli zastanawiasz się co „lubią” piękne włosy i paznokcie, podpowiadamy! Przede wszystkim uwielbiają zdrową dietę bogatą w białko, składniki mineralne oraz witaminy: A, B oraz E. Jednocześnie pamiętaj, że wszelkiego rodzaju diety, które nie są właściwie zbilansowane, w pierwszej kolejności szkodzą właśnie włosom i paznokciom! Jeśli zatem chcesz zachować zgrabną sylwetkę i przy okazji nie zubożyć organizmu w kwestii niezbędnych składników odżywczych, postaw na catering dietetyczny. Pięć pysznych posiłków bogatych w składniki mineralne raz na zawsze rozwiąże Twój problem!

Pierwszym krokiem jednak, jeśli chodzi o zdrowe włosy i paznokcie jest eliminacja tzw. żywności wysoko przetworzonej. W tej kategorii znajdują się przy wszystkim dania typu fast-food, a produkty smażone na głębokim oleju, czipsy i słodycze bogate w cukier. Zdrowe włosy i paznokcie są bardzo podatne na toksyny. Ich szkodliwe działanie uszkadza na dobre ich strukturę sprawiając, że stają się kruche i łamliwe. Jakie zatem dania powinny znaleźć się w Twojej diecie? TytkaFIT, catering dietetyczny w Poznaniu jest na to fantastyczną odpowiedzią!

Jakie produkty sprzyjają urodzie?

Dietetycy TytkaFIT opracowują dietę nie tylko z myślą o gubieniu nadprogramowych kilogramów oraz o walorach smakowych. Jednym z naszych naczelnych założeń jest również dbałość o Twoje zdrowie. Zdrowe włosy i paznokcie pozostają sztandarowym symptomem, mówiącym o tym, że Twoje ciało jest właściwie odżywione! Co jednak wpływa na nie najlepiej? Lśniące pukle i zdrowa, mocna płytka paznokciowa uwielbiają jaja, chude mięso, ryby morskie oraz niektóre produkty zbożowe. Przede wszystkim warto postawić na pieczywo pełnoziarniste i razowe oraz brązowy ryż. Jeśli chodzi o warzywa owoce, najlepiej wcielić do jadłospisu te surowe bądź krótko gotowane. Idealnie zatem sprawdzają się te gotowane na chrupko.

W menu mogą znaleźć się również sałatki i surówki. Świetnie, jeśli ich podstaw są pomidory, brokułu, sałata, rzodkiewka. Oprócz tego do diety warto wcielić szczypior, koper oraz natkę pietruszki. Co ciekawe, to właśnie one okazują się doskonałym źródłem beta-karotenu. A nie jest tajemnicą, że ten składnik przekształca się w witaminę A, dzięki czemu wspomaga wzrost włosów i paznokci.