Blog

Zdrowe przekąski na diecie

Ilość posiłków w cateringu dietetycznym powinna być dostosowana do Twojego trybu życia. Jak jednak wiadomo, sprawdzonym sposobem na zachowanie zdrowia i zgrabnej sylwetki jest spożywanie około pięciu posiłków dziennie. Oprócz trzech bardziej treściwych dań, warto postawić na zdrowe przekąski na diecie. Wybierając catering dietetyczny w Poznaniu możesz być pewien, że otrzymasz idealnie zbalansowane menu!

Zdrowe przekąski na diecie, czyli jakie?

Po smaczne i zdrowe przekąski na diecie sięgać warto. Choćby dlatego, że jeśli jesteś łasuchem, będzie Ci o wiele łatwiej zapanować nad chęcią sięgnięcia po coś niezdrowego. Ponadto pamiętaj, że aby schudnąć zdrowo, lepiej jest jeść częstsze i mniejsze porcje. Taki zabieg zapobiega wyrzutowi insuliny, a co za tym idzie, eliminuje tzw. napady wilczego głodu. Co więcej, stabilizacja cukru we krwi to wróg wielu chorób, takich jak cukrzyca typu 2, otyłość, choroby serca i wysokie ciśnienie krwi. 

Zdrowe przekąski na diecie pomogą Ci również w utrzymaniu deficytu kalorycznego, który podczas odchudzania jest absolutnie kluczowy. Jeśli chodzi o Twoje preferencje smakowe — możesz śmiało wybierać! Zdrowe przekąski nie muszą być wyłącznie wytrwane. Jak pisaliśmy w ostatnim artykule, słodycze na diecie również są jak najbardziej dozwolone. Ważne jedynie, aby nie były słodzone cukrem i nie zawierały niezdrowych tłuszczy. 

Drugie śniadanie i podwieczorek

Dietetycy opracowujący menu dla TytkaFit catering dietetyczny w Poznaniu, stale pilnują tego, aby w jadłospisie znalazły się dwa mniejsze posiłki. Za takie zdrowe przekąski uznajemy zazwyczaj drugie śniadanie i podwieczorek. Jakie produkty spożywać jednak najlepiej? Jako drugie śniadanie lub jako podwieczorek fantastycznie sprawdzą się wszelkie owsianki z owocami, bezcukrowe granole, a także sałatki z owoców sezonowych. Latem doskonale sprawdzają się truskawki, borówki, maliny, arbuzy czy brzoskwinie.

Warto bowiem pamiętać, że zarówno płatki owsiane, jak i owoce są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego, który nie tylko wydłuża uczucie sytości, ale również poprawia metabolizm. Oprócz tego dietetycy TytkaFit często proponują koktajle owocowe, domowe batoniki musli lub przekąski oparte na połączeniu orzechów i bakalii. Pamiętaj także, że pestki i nasiona zawierają zdrowe tłuszcze nienasycone z grupy omega.

Ciekawą opcją jest również hummus, który można przygotować samodzielnie. Ta gładka pasta wytwarzana z warzyw strączkowych (a najczęściej z ciecierzycy) może być przyrządzana zarówno na ostro, jak i na słodko. Hummus podawany z pełnoziarnistym pieczywem lub warzywami, stanowi doskonałe uzupełnienie zdrowej diety!