Blog

Słodycze na diecie – tak czy nie?

Catering Dietetyczny Poznań Tytka Fit - Słodycze na diecie – tak czy nie?

Słodkości bywają zgubne dla sylwetki – mają one sporo kalorii, a przez preferowany słodki smak, po prostu lubimy je spożywać (czasem w nadmiernych ilościach). Wraz z przejściem na dietę odchudzającą sporo osób w pierwszej kolejności próbuje je całkowicie wyeliminować ze swojego menu. Tylko czy na pewno słusznie? A może da się zjeść ciastko i mieć ciastko?

Zbilansowana dieta odchudzająca

Redukcja masy ciała wiąże się z potrzebą wygenerowania deficytu energetycznego, czyli zjadania mniejszej ilości energii, niż potrzebuje organizm. W ten sposób sięga on do zapasów tkanki tłuszczowej, co widzimy w postaci spadających kilogramów. To właśnie ta całościowa ilość przejadanych kalorii jest najważniejsza – jeśli będzie mniejsza, uda się redukować nadmierną masę ciała. To oznacza, że słodycze jak najbardziej mogą gościć w Twojej diecie odchudzającej, o ile mieszczą się w bilansie energii. Czy to oznacza, że dieta bazująca tylko na słodyczach mogłaby przynieść efekt? Tak, ale….

Wartość odżywcza słodyczy

Niestety słodycze są przede wszystkim źródłem węglowodanów prostych, które nie powinny przekraczać 10% całościowej energii pochodzącej z diety. Sklepowe słodkości zwykle obfitują również w tłuszcze (także w te szczególnie niekorzystne – tłuszcze trans), więc nie są dobrze zbilansowanymi posiłkami. Powinny zatem być niewielkim elementem diety, nie zaś jej podstawą. Przemawia za tym także ich stosunek kalorii do objętości – dostarczają sporo energii, a przy tym mają niewielką objętość, przez co trudno się nimi nasyć. Dobrym rozwiązaniem może być natomiast przygotowywanie fit słodkości, a z takich słynie nasz catering dietetyczny w Poznaniu. W ten sposób łatwiej trzymać ilość zjadanych kalorii w ryzach.

Fit słodycze w cateringu dietetycznym

W Poznaniu oraz innych miastach bez problemów zamówisz nasze zestawy diet, w których miłośnicy słodkości na pewno znajdą coś słodkiego. Działamy w myśl zasady, że dieta powinna być stylem życia, a nie wyłącznie chwilową zmianą. Można jeść smacznie, zdrowo, zrzucać zbędne kilogramy, a przy tym cieszyć się ze smaku ulubionych słodkości w fit wersji.
W Tytkafit, cateringu dietetycznym w Poznaniu, w większości diet każdego dnia znajdziesz posiłek na słodko i są to, np. puddingi z owocami, owsiane ciasto z serem, czy takie klasyki jak fit oreo. Dzięki temu utrzymywanie diety odchudzającej staje się zdecydowanie prostsze i przyjemniejsze, co ma szczególnie duże znaczenie dla osób, które potrzebują zrzucić sporo kilogramów.

Dodaj komentarz