Blog

Słodycze na diecie? Czemu nie!

Wiele osób zastanawia się, czy słodycze na diecie to dobry pomysł. Odpowiadamy zatem: w granicach rozsądku, jak najbardziej! Słodycze wcale nie muszą być bowiem niezdrowe czy niezwykle kaloryczne. Obecnie istnieje wiele pysznych zamienników dla tradycyjnych batonów czy mącznych wypieków. Co więcej, my również wprowadzamy do jadłospisu TytkaFit pewne zdrowe łakocie. Catering dietetyczny we Wrocławiu bywa więc nie tylko pyszny, ale i słodki!

Czy słodkie może być fit?

Jak komentują doświadczeni dietetycy, „zdrowe” słodycze na diecie są jak najbardziej dozwolone. Detoks należy zrobić przede wszystkim od wysokalorycznych słodkości, które ubrane w kolorowe, błyszczące opakowania wprost zalewają sklepowe półki. Dlaczego? Jeśli przyjrzeć się większości z nich, niestety w składzie rządzi biały cukier oraz przetworzone, utwardzone tłuszcze. Oba te składniki fatalnie wpływają nie tylko na tuszę, ale i na zdrowie czy kondycję zębów.

Na dodatek tego rodzaju produkty nie mogą się zazwyczaj pochwalić witaminami, składnikami mineralnymi czy błonnikiem. Kiedy zjadasz słodkiego batona pełnego pustych kalorii, możesz być pewien, że głód zaspokoisz jedynie na chwilę. A wszystko to przez wyrzut insuliny. W zbilansowanej, zdrowej diecie chodzi o rzecz zupełnie odwrotną — o unormowanie poziomu cukru we krwi. Co z tym idzie? Naturalnie mniejsza ochoty na słodkie.

Słodycze na diecie — po jakie sięgać?

We właściwie dobranej diecie chodzi nie tylko o to, aby gwarantowała deficyt kaloryczny. Szalenie istotne jest, żeby była także sycąca i przyjemna. Drakońskie głodówki potrafią nie tylko kompletnie spustoszyć organizm, ale również fatalnie wpłynąć na psychikę osób odchudzających się. To właśnie przez zbyt rygorystyczne diety bardzo często dochodzi do zaburzeń odżywiania, takich jak np. kompulsywne objadanie się czy bulimia. Nasi dietetycy komponując posiłki starają się zatem, aby były nie tylko zdrowe, ale i smaczne oraz maksymalnie urozmaicone.

A więc czy catering dietetyczny we Wrocławiu przewiduje smakowite desery? Oczywiście! W naszym jadłospisie znajdziesz zazwyczaj jeden słodki posiłek dziennie. Zdrowe słodycze na diecie to dla nas zupełnie naturalna sprawa. I tak, może być to na przykład lekkie ciasto budyniowe, racuszki serowe, praliny z bakaliami czy owocowe koktajle. Do przyrządzania podobnych rarytasów używamy najlepszych niskokalorycznych produktów oraz zdrowych słodzideł. Pamiętaj więc, że słodkie wcale nie musi równać się niezdrowe! Menu cateringu TytkaFit we Wrocławiu jest tego najlepszym przykładem.