Blog

Ratunku nie mogę przytyć! 

Ratunku nie mogę przytyć – Nie tylko nadmierna masa ciała może stanowić problem. Osoby, które z różnych przyczyn próbują bezskutecznie przybrać na masie ciała, również mogą czuć frustrację i rezygnację. O tym, jakie mogą być przyczyny takiego stanu i czy nasz catering dietetyczny w Poznaniu sprawdzi się jako dieta na przytycie, przeczytasz właśnie w tym artykule. 

Ratunku nie mogę przytyć – Dlaczego nie możesz przytyć? 

Należy wskazać kilka powodów, dlaczego ciągłe próby zwiększenia masy ciała nie przynoszą żadnego rezultatu. 

Pierwszym z nich jest niedostateczna ilość kilokalorii. Każdy ma swoje indywidualne zapotrzebowanie na energię, które należy pokryć, aby organizm utrzymywał masę ciała. W przypadku chęci przytycia niezbędna jest nadwyżka kaloryczna, która zostałaby zmagazynowana w postaci tkanki tłuszczowej. Określenia typu „dużo jem” są mocno subiektywne – dla każdego to „dużo” może oznaczać coś zupełnie innego. W związku z tym warto przez krótki czas notować i liczyć spożywane kalorie, by sprawdzić, ile tego pożywienia w rzeczywistości spożywamy. 

Są osoby, które zwiększając swoją podaż energii, jednocześnie zaczynają więcej się ruszać. Bywa to u nich zupełnie intuicyjne, przez co umyka uwadze. Zwiększają pokonywane dziennie dystanse czy podejmują spontaniczną aktywność fizyczną, a to powoduje większe wydatki energetyczne. Efekt? Nadwyżka kalorii zostaje „spalona”, więc znów nie ma efektu w postaci większej ilości kilogramów na wadze. 

Kolejną z przyczyn są choroby czy zaburzenia hormonalne. Najlepszym przykładem są zaburzenia pracy tarczycy. Przy nadczynności tarczycy dochodzi do zwiększenia tempa przemian metabolicznych, a tym samym do chudnięcia. Nawet gdy wydaje się, że ilość spożywanego pożywienia jest naprawdę duża. Najistotniejsze w takim przypadku pozostaje wykonanie szeregu badań laboratoryjnych i sprawdzenie swojego stanu zdrowia. Ustabilizowanie stanu zdrowia i pomyślne leczenie podstawowe będzie kluczem do pomyślnego zwiększania masy ciała. 

Catering dietetyczny w Poznaniu – również dla zwiększających masę ciała 

Zdecydowanie się na catering dietetyczny może być świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą samodzielnie pilnować spożywanych kalorii i oczekują gotowego rozwiązania. Pierwszym krokiem powinno być dopasowanie wariantu diety do swojego stanu zdrowia oraz upodobań, a kolejnym wybór odpowiedniej kaloryczności zestawu. Jeśli nie wiesz, ile musisz ich spożywać, zamawiając catering dietetyczny w Poznaniu, zacznij od skorzystania z kalkulatora dostępnego na stronie lub konsultacji z dietetykiem. Dopasuje on odpowiednią kaloryczność, która pozwoli Ci zwiększyć masę ciała. 

Uwaga! Jeśli jesteś osobą opisaną w jednym z wcześniejszych akapitów, czyli przy nadwyżce energetycznej zaczynasz spalać więcej kalorii, to w przypadku braku efektów zwiększ kaloryczność zamawianej diety lub uzupełnij ją we własnym zakresie w dodatkowe przekąski. Ponownie możesz także poprosić o poradę naszego dietetyka.