Blog

Pierwsze kroki ze zdrowym odżywianiem 

Pierwsze kroki ze zdrowym odżywianiem

Pierwsze kroki ze zdrowym odżywianiem. Modyfikacja sposobu odżywiania może się wydawać trudna, zwłaszcza gdy założymy, że powinna być totalną zmianą o 180 stopni. Tymczasem małe usprawnienia mogą dawać ostatecznie duży efekt i nie warto bagatelizować ich siły. Od czego zacząć pierwsze kroki ze zdrowym odżywianiem? 

Pij więcej wody 

Jednym z częstych problemów wielu osób jest spożywanie zbyt małej ilości płynów względem codziennego zapotrzebowania. Minimum, jakie należy sobie dostarczyć, to 30 mililitrów na kilogram masy ciała. Zdecydowaną większość tych płynów powinna stanowić czysta woda. Gazowana czy niegazowana – to zależy już tylko od Ciebie. Wybierz tą, którą lubisz. Utrzymywanie prawidłowego nawodnienia sprzyja dobremu samopoczuciu, a także bywa pomocne w procesie redukcji masy ciała – czasem zdarza się nam mylić głód z pragnieniem, przez co jemy więcej. 

Ogranicz słodkie i słone przekąski 

Zgubne dla naszej figury oraz zdrowia są różnego typu przekąski. Jedzone od czasu do czasu nie są absolutnie czymś złym, ale jeśli goszczą w Twoim menu zbyt często, to warto ograniczyć ich ilość. Problemem w takich produktach jest wysoka zawartość cukrów prostych, tłuszczów oraz soli. Są także wysokoenergetyczne, a przy tym mają zwykle niewielką objętość, więc nie sycą. Przez co łatwiej jest przekroczyć dzienne zapotrzebowanie na kalorie.

Spożywaj posiłki regularnie 

Długie godziny niejedzenia i brak regularności w posiłkach powodują napady głodu oraz jedzenie zupełnie przypadkowych produktów. Byle ten głód jak najszybciej zaspokoić. Wdrożenie regularności pozwala skutecznie chronić się przed takimi sytuacjami i ułatwia prowadzenie zdrowej diety. 

Ilość posiłków należy dopasować do swoich preferencji i swojego stylu życia. Równie dobrze możesz spożywać trzy większe posiłki, jak i pięć mniejszych. Nie ma jednej złotej zasady.

Catering dietetyczny w Zielonej Górze jako opcja dla zabieganych i nie tylko

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą zmienić swój styl żywienia, jest skorzystanie z oferty cateringu dietetycznego. W Zielonej Górze, Poznaniu, Wrocławiu i wielu innych miejscach zamówisz zestawy zbilansowanych posiłków, dostarczanych pod Twoje drzwi. 

Obserwowanie jak wygląda taki jadłospis w połączeniu z piciem odpowiedniej ilości płynów oraz wdrożeniem regularności zjadanych posiłków. Na pewno nie tylko ułatwi zmianę swojego sposobu żywienia. Ale będzie także świetną okazją do nauczenia się, jak powinny wyglądać dobrze zbilansowane posiłki. W naszym cateringu dietetycznym w Zielonej Górze nad poprawnością jadłospisu czuwają dietetycy. W razie jakichkolwiek pytań chętnie na nie odpowiedzą. 

Dodaj komentarz