Blog

Oszczędzanie z cateringiem dietetycznym

Oszczędzanie z cateringiem Tytka Fit Warszwa dietetycznym

Oszczędzanie z cateringiem dietetycznym. Marnotrawstwo żywności to temat, o którym mówi się coraz więcej. Nic dziwnego – z jednej strony  popularność zyskują ruchy zero waste promujące świadome podejście do konsumpcji, a z drugiej mamy wciąż rosnące koszty pożywienia. Jak jednak pokazywały badania przeprowadzone dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, jeszcze w 2020 roku ponad 40% Polaków co miesiąc wyrzucało żywność za kwotę około 200 złotych. Wśród rekordzistów kwoty te dochodziły nawet do tysiąca i więcej. Czy catering dietetyczny w Warszawie może być zatem rozwiązaniem, które tak naprawdę pozwala na oszczędność?

Nie kupujesz = nie marnujesz

Jednym z niewątpliwych plusów stosowania cateringu dietetycznego jest brak konieczności robienia zakupów. To my się tym zajmujemy, dbając o to, by wybrać produkty najlepszej jakości. Otrzymujesz odmierzone porcje, dostosowane do Twoich potrzeb i celu, więc minimalizujesz szansę na wyrzucanie produktów. Dzięki cateringowi dietetycznemu  jesz w urozmaicony sposób i  nie musisz się głowić nad taką kompozycją tygodniowego menu, w którym wykorzystasz wszystkie otworzone produkty. Wyjeżdżasz na weekend lub kilka dni? Nie wyrzucasz produktów, które zostały w lodówce – odwołujesz dostawy lub zamawiasz catering pod inny adres.

Niższe rachunki za energię i wodę

Oszczędzanie z cateringiem dietetycznym. Czasem zapominamy o tym, że ostateczny koszt posiłku to nie tylko cena produktów. Należy do tego doliczyć również zużycie energii oraz wody – w końcu po ich gotowaniu trzeba także  pozmywać. Jeśli korzystasz z cateringu dietetycznego Tytka Fit w Warszawie nie musisz gotować, więc obniżają się Twoje rachunki. Warto mieć to na uwadze, szczególnie w dobie rosnących cen surowców, a tym samym rachunków za prąd czy gaz.

Czas – Twój najcenniejszy zasób

Stworzenie zbilansowanego menu rozpoczyna się od wymyślenia i dokładnego zaplanowania posiłków. Do tego dochodzi zrobienie odpowiednich zakupów, a na samym końcu przygotowanie tych posiłków. To wymaga nie tylko wiedzy – zwłaszcza gdy mowa o bilansowaniu posiłków i przeliczania kaloryczności – ale przede wszystkim czasu. Doba każdego z nas ma dwadzieścia cztery godziny i (niestety) nie jest z gumy.

Catering dietetyczny Tytka Fit w Warszawie przygotuje dla Ciebie posiłki, a Ty dzięki temu zyskujesz czas dotychczas poświęcany na czynności związane z ich przygotowaniem. Możesz go wykorzystać tak, jak tylko chcesz – na większą ilość pracy, hobby czy spotkania w rodzinnym czy przyjacielskim gronie.  Zwłaszcza w tym pierwszym przypadku łatwo zauważyć, że catering dietetyczny może okazać się tak naprawdę świetną inwestycją, która szybko się zwraca.

Dodaj komentarz