Blog

Jak zdrowo jeść?

Jak jeść zdrowo, gdy brakuje czasu? Catering dietetyczny Poznań

Jak zdrowo jeść, gdy nie masz czasu? Wszyscy trąbią o tym, że trzeba się właściwie odżywiać, aby być zdrowym i zapobiegać różnym chorobom. W teorii wszystko jest jasne: regularne posiłki, owoce i warzywa, picie wody… Tylko co jeśli  doba już pęka w szwach od nadmiaru zajęć i trudno  wygospodarować czas na gotowanie? Zobacz, co się da z tym zrobić. 

Skorzystaj z cateringu dietetycznego 

Nie ma chyba lepszego rozwiązania dla zabieganych, a szczególnie tych, którzy przy tym nie lubią gotować. Sprawdzi się zarówno jako opcja na co dzień, jak i na wyjazdy.  Przykładowo: jeśli przyjeżdżasz do stolicy wielkopolski, to wybierasz catering dietetyczny z Poznania, który dowiezie na świeżo cały pakiet posiłków. Wskazujesz wariant diety, kaloryczność i gotowe! 

Znajdź dobre„gotowce” 

Era gotowych dań wyłącznie w postaci chińskich zupek już dawno jest za nami. Obecnie we właściwie każdym sklepie można znaleźć zupy krem z dobrym składem, sałatki z dodatkiem sera, strączków lub mięsa czy miksy złożone z kaszy oraz warzyw, które zalewa się wodą i przygotowuje w kilka minut. To bardzo dobre alternatywy dla jedzonych w biegu batoników, słonych przekąsek czy głęboko mrożonych wyrobów przypominających pizze i zapiekanki wyłącznie z nazwy.

Planuj i rób posiłki dzień wcześniej 

Wrogiem zdrowego odżywiania oprócz braku czasu jest brak planu. Zastanów się, jakie szybkie posiłki jesteś w stanie sobie przygotować. Może nocna owsianka, którą zalewasz dzień wcześniej mlekiem i rano wyciągasz z lodówki? Na lunch za to sprawdzi się sałatka z kaszą kuskus, której nie trzeba gotować – wystarczy dodać świeże warzywa lub te z puszki, przyprawy i trochę dobrej oliwy. 

Jeśli jednak takie proste posiłki na dłuższą metę będą Ci się nudzić… wróć do pierwszego akapitu i wybierz dla siebie najlepszy catering dietetyczny w Poznaniu. Zacznij od sprawdzenia naszego menu i przykładowych posiłków, a przekonasz się, że dieta pudełkowa to nie tylko oszczędność czasu, ale także szansa na poprawę swojego sposobu żywienia.

Dodaj komentarz