Blog

Fleksitarianizm – gdy chcesz ograniczyć mięso

Pragniesz bardziej zadbać o planetę, myślisz o zdrowej diecie i chcesz schudnąć, ale nie potrafisz całkowicie zrezygnować z mięsa? Postaw na fleksitarianizm! Oto jedna z najmodniejszych i najzdrowszych diet, okrzyknięta odkryciem ostatnich lat. Jako nowoczesny catering dietetyczny w Poznaniu, stale przyglądamy się dietetycznym nowościom. Zapraszamy zatem na krótką analizę gorących trendów dietetycznych.

Fleksitarianizm – trend 2023

Fleksitarianizm to dieta, która łączy elementy wegetarianizmu z konsumpcją mięsa w ograniczonych ilościach. Osoby stosujące ten styl żywieniowy nazywane są fleksitarianami lub semi-wegetarianami. Podobna forma diety jest obecnie postrzegana jako najbardziej elastyczna, bo pozwala na większą kontrolę nad wyborem produktów spożywczych i zdecydowaną redukcję spożycia mięsa. Jednocześnie jednak pozostawia miejsce na odstępstwa od diety wegetariańskiej.

Fleksitarianizm promuje przede wszystkim zwiększenie spożycia warzyw, owoców, zbóż, orzechów, nasion oraz innych roślinnych produktów spożywczych. Takie składniki składniki stanowią zatem naczelny fundament diety. Mięso natomiast powinno być spożywane w ograniczonych ilościach i jest traktowane jako dodatek do posiłków, a nie jako główne źródło białka. Jeśli fleksitarianie wybierają mięso, zawsze zwracają uwagę na jakość i na źródło pochodzenia mięsa. Wybierają wyłącznie mięso zwierząt hodowanych humanitarnie lub mięso organiczne.

Fleksi czy VEGE?

Fleksitarianizm promuje więc zrównoważony sposób odżywiania, który uwzględnia wpływ diety na zdrowie i środowisko. Osoby praktykujące tę dietę często starają się być jeszcze bardziej świadome swoich wyborów żywieniowych. My jako catering dietetyczny również z ogromną powagą podchodzimy do źródła proponowanych produktów. Zarówno pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego.

TytkaFit, catering dietetyczny w Poznaniu to także ukłon w stronę wegetarian. Proponujemy menu typu VEGE, w którym znajdziesz pyszne, doskonale opracowane bezmięsne przepisy. I tak, proponujemy m.in. sałatki z tofu, pizze z vege kebabem czy bowle z wegańskim mięsem. Tego rodzaju jadłospis uważa się często za zdrowszą alternatywę dla diety bogatej w mięso. Dzieje się tak, ponieważ promuje większe spożycie warzyw i roślinnych składników odżywczych. Sprawdź zatem koniecznie nasze pyszne VEGE menu!