Blog

Fast-food a dieta odchudzająca

Fast-food a dieta odchudzająca z cateringiem dietetycznym TytkaFit Gdańsk

Fast-food a dieta odchudzająca wciąż wielu osobom kojarzy się z ciągłymi wyrzeczeniami, głodówkami czy skrajnie niskokalorycznym menu. Tymczasem proces redukcji masy ciała wcale nie musi, a wręcz nie może tak wyglądać! Tylko czy w jadłospisie redukcyjnym jest miejsce na fast-food? Czy w cateringu dietetycznym w Gdańsku znajdziesz potrawy, które zaspokoją apetyt na tego typu żywność?

Zakazany owoc kusi najbardziej?

Psychodietetyka coraz większą uwagę zwraca się na kwestię naszych zachowań. Promuje ona takie podejście do zmian żywieniowych, które unika klasyfikowania żywności jako „złej” czy „dobrej”. Nieudane podejścia do poprawy diety m.in. wynikają z nadmiernych restrykcji. Próby całkowitej zmiany modelu żywienia (właściwie z dnia na dzień) i zabraniania sobie wielu dotychczas lubianych produktów.

Tymczasem im bardziej sobie czegoś zabraniamy, tym większą mamy na to ochotę. „Nie myśl o różowym słoniu, nie myśl o różowym słoniu…” – wiesz, jak to działa, prawda? Takie postępowanie to najlepsza droga do późniejszego spożywania zakazanych produktów w nadmiarze, aby zrekompensować sobie wcześniejszy „brak”. Stąd blisko już do podejścia „wszystko albo nic” – trzymam się nowego modelu diety w 100% lub totalnie go odrzucam. Efekt? Mimo podjęcia sporego wysiłku tak naprawdę stoisz w miejscu.

Fast-food a dieta odchudzająca zmiana reguł gry

A gdyby tak podejść do sprawy inaczej? Nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych potraw, by zadbać o zdrowie i sylwetkę. Catering dietetyczny Tytka Fit w Gdańsku w swoim menu uwzględnia zmodyfikowane wersje popularnych fast foodów. Można się nimi solidnie zaskoczyć, bo nasi kucharze zdecydowanie udowadniają, że da się przygotować ich smaczne, a jednocześnie bardziej odżywcze wersje.

Ulubione fast foody na diecie

Co jednak w sytuacji, kiedy po prostu lubisz od czasu do czasu podczas wypadów na miasto zjeść swoje ulubione fast foody, a jednocześnie wciąż chcesz osiągnąć swoje efekty sylwetkowe? Wbrew pozorom te dwa interesy da się pogodzić.

Jednym z rozwiązań jest zamawianie cateringu dietetycznego w Gdańsku od poniedziałku do piątku, a w weekend przygotowywanie większości posiłków samodzielnie. Pamiętaj jednak o tym, by pojedyncze wyjście nie oznaczało całkowitego porzucenia swoich postanowień. Posiłek „poza planem” nie zniweczy wszystkich wysiłków, ale już weekendowe szaleństwa, podczas których zupełnie porzucasz wypracowywane nawyki, mogą negatywnie wpływać na proces gubienia zbędnych kilogramów.

Inną opcją jest zamówienie diety z niższą ilością kalorii niż ta zasugerowana przez dietetyka lub kalkulator dostępny na naszej stronie internetowej. W ten sposób zostawiasz pewną pulę kalorii do wykorzystania na posiłki na mieście czy codzienne małe przyjemności. Jeśli Twoim celem jest zrzucenie kilku kilogramów, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, czy te dodatkowe posiłki nie niweczą całkowicie założonego deficytu energetycznego. O tym, czym on jest i dlaczego jest kluczowy przy odchudzaniu, przeczytasz w tym artykule.

Dodaj komentarz