Blog

Dlaczego różnorodność w diecie jest tak ważna?

Catering Dietetyczny - Zadbaj o swoje zdrowie nawet podczas pracy

Dlaczego różnorodność w diecie jest tak ważna? We wszelkich zaleceniach dietetycznych bardzo często przewija się temat różnorodności diety. „Jedz różnorodne warzywa i owoce”, „Komponuj posiłki tak, by używać produktów z różnych grup spożywczych” to jedne z takich zaleceń, z którymi spotkał się prawdopodobnie każdy z nas. Z jakiego powodu jest to tak istotne? Czy posiłki dostarczane przez catering dietetyczny we Wrocławiu wpisują się w te zalecenia?

Pułapki monodiet

Dlaczego różnorodność w diecie jest tak ważna? W każdym produkcie żywnościowym znajdziemy składniki, w które jest on szczególnie bogaty i takie, których zawiera niewiele. Ma dużo białka, ale nie zawiera błonnika. Dostarcza dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, ale nie ma witaminy B12. Jest źródłem węglowodanów złożonych, ale brakuje w nim żelaza – taką wyliczankę można kontynuować w różnych konfiguracjach, jednak kluczowa jest jedna informacja: nie ma jednego produktu, który w pełni realizowałby wszystkie potrzeby żywieniowe człowieka.

Właśnie z tego powodu wszelakie diety bazujące na jednym produkcie czy bardzo wąskiej gamie produktów są najzwyczajniej w świecie niezdrowe i niedoborowe.

Różnorodność posiłków i smaków

Korzystanie z rozmaitych produktów żywnościowych ułatwia zbilansowanie diety pod kątem makroskładników (białek, tłuszczów, węglowodanów), błonnika pokarmowego, a także witamin oraz składników mineralnych. Mamy to na uwadze, komponując codzienne menu dla naszych klientów i właśnie z tego powodu posiłki w Tytka Fit cateringu dietetycznym we Wrocławiu są tak różnorodne.

Komponowanie dań z różnych składników i dodatków pozwala także na urozmaicenie smakowe, co znacząco zwiększa atrakcyjność diety. To szczególnie ważne dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze zdrowym stylem życia. Ciekawe, smaczne, dobrze wyglądające i zbilansowane posiłki pokazują, że dieta wcale nie oznacza ciągłych wyrzeczeń, jedzenia niesmacznych i powtarzających się w kółko dań.

Sposób na urozmaicenie w menu? Catering dietetyczny!

Każdemu z nas może brakować czasu, chęci czy umiejętności, by urozmaicać swój codzienny jadłospis. Najczęściej to właśnie z tych powodów wciąż sięgamy po te same produkty i kompozycje smakowe. Sposobem na przełamanie żywieniowej rutyny może stać się dieta pudełkowa.

Zamawiając Tytka Fit – catering dietetyczny we Wrocławiu. Możesz nawet samodzielnie decydować o tym, co każdego dnia pojawi się w Twoim menu. A jest w czym wybierać! Kupując zestaw „Wybór menu” z poziomu panelu klienta wskazujesz te posiłki, które chcesz otrzymać w swojej paczce.

Na nudę w jadłospisie nie będą również narzekać osoby decydujące się na jeden ze standardowych zestawów diet. Menu jest na bieżąco uaktualniane i uzupełniane o nowe propozycje dań, które tworzą dietetycy w porozumieniu z kucharzami. Dzięki temu powstają zarówno smaczne, jak i zbilansowane dania.