Blog

Dietetyczna pizza? Czemu nie!

Dietetyczna pizza to doskonały pomysł na urozmaicenie menu na diecie redukcyjnej. Catering dietetyczny TytkaFIT w Poznaniu udowadnia, że istnieje wiele sposobów na przygotowanie dietetycznej pizzy! Możesz zastosować kilka naszych sprawdzonych trików, aby zmniejszyć ilość kalorii i tłuszczu, jednocześnie zachowując jej smakowitość. Oto nasze ulubione patenty!

Dietetyczna pizza – zdrowa alternatywa

Dieta redukcyjna powinna być zrównoważona, dlatego nie koncentrujemy się wyłącznie na jednym rodzaju posiłków. Uważamy, że raz na jakiś czas można sobie pozwolić na dietetyczną wersję ulubionej pizzy! Jak się bowiem okazuje, pizza na redukcji może potrafi być smaczną i stosunkowo niskokaloryczną opcją. Co jednak istotne, serowe wariacje włączamy nie tylko do naszego klasycznego jadłospisu.

Odchudzone i odpowiednio zmodyfikowane przepisy włączamy także do diety ketogenicznej czy tej o obniżonej zwartości laktozy i glutenu. Wystarczy jedynie właściwie dobrać składniki! Dbamy o Wasze podniebienia i zdrowie, podkreślając jednocześnie, że dieta to nie tylko jeden posiłek, ale ogólny wzorzec żywienia.

Jak zmniejszyć kaloryczność pizzy?

Na odjęcie kalorii włoskiemu przysmakowi mamy kilka sprawdzonych sposobów! Oto te, które polecamy każdemu, kto chce przyrządzić swoją własną pizzę w wersji fit:

  1. Składniki: Wybieraj składniki o wysokiej wartości odżywczej. Dodawaj warzywa takie jak szpinak, cebula, papryka czy pomidory, które dostarczają witamin i minerałów. Mięso o niskiej zawartości tłuszczu, takie jak grillowana pierś z kurczaka, może być dobrym dodatkiem. Na wierzch możesz dodać rukolę.
  2. Ciasto: Używaj ciasta pełnoziarnistego lub z mąki o niskiej zawartości węglowodanów. Możesz również eksperymentować z alternatywnymi bazami, takimi jak placki z warzyw, na przykład z kalafiora czy cukinii.
  3. Sos: Wybieraj sos pomidorowy o niskiej zawartości cukru i tłuszczu lub przygotuj własny sos z pomidorów, by uniknąć niezdrowych dodatków.
  4. Ser: Używaj serów o niskiej zawartości tłuszczu lub ogranicz ilość sera na pizzy. Mozarella odtłuszczona jest dobrym wyborem.
  5. Rozmiar porcji: Kontroluj wielkość porcji. Ograniczenie ilości spożywanych kalorii jest kluczowe, więc miej świadomość tego, ile jesz.

Smaczego!