Blog

Dieta wege a catering dietetyczny 

Catering Dietetyczny Wrocław - Zadbaj o swoje zdrowie nawet podczas pracy

Dieta wege a catering dietetyczny. Obecnie dieta wegetariańska jest bardzo popularna i wiele osób przechodzi na roślinny sposób odżywiania. Czy taki styl żywienia da się połączyć z byciem na diecie pudełkowej? W jaki sposób bilansowane są cateringowe posiłki i czy zapewnią Ci odpowiednią ilość białka? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Wybór cateringu dietetycznego z oferty roślinnej

Jak najbardziej da się pogodzić stosowanie diety pudełkowej z eliminacją mięsa oraz ryb. Wystarczy wybrać nasz catering dietetyczny we Wrocławiu, który oferuje wariant „wege”. Przygotowane dla tej diety menu nie zawiera mięsa i ryb oraz ich przetworów, dlatego jest idealny dla osób stosujących wegetariański styl żywienia.

Bilansowanie białka w menu

W naszym cateringu dietetycznym dieta wege dostarcza około 20% energii z białka. Co to oznacza? Przykładowo w diecie 2000 kalorii będzie to około 100 gramów białka. Normy żywienia wskazują, że zalecane dzienne spożycie białka wynosi 0,9 g/kg masy. Dość łatwo można zatem ocenić, że zapotrzebowanie większości osób spokojnie zostanie zrealizowane nawet z nawiązką. Na dodatek menu diety wegetariańskiej uwzględnia nabiał oraz jaja – produkty, które są źródłem pełnowartościowego białka.

Budowanie masy mięśniowej na diecie wege

Nie ma również przeszkód, by na diecie roślinnej – również tej dostarczanej przez catering dietetyczny – zwiększać swoją masę mięśniową. Wystarczy zdecydować się na taki wariant kaloryczny, który dostarczy Ci nadwyżkę energii niezbędnej do budowania mięśni. 

Jeśli nie wiesz, ile kalorii wybrać, skorzystaj z przygotowanego przez nas kalkulatora. Zaznacz wariant diety, który ma dostarczyć catering dietetyczny we Wrocławiu, a następnie „Dopasuj kaloryczność”. Po uzupełnieniu niezbędnych danych otrzymasz sugestię co do wyboru kaloryczności swojego zestawu.

Urozmaicenie diety 

Nie tylko da się bez problemu połączyć dietę wege i catering dietetyczny, ale może to być wręcz doskonały pomysł dla wszystkich tych osób, które poszukują urozmaicenia swojego roślinnego menu. Nasz catering dietetyczny we Wrocławiu dostarcza posiłki nie tylko zgodne z założeniami diety wegetariańskiej, ale przede wszystkim odżywcze i różnorodne. Warto ich spróbować i poszerzać swoje horyzonty kulinarne nawet jeśli nie stosujesz na co dzień ścisłej diety bezmięsnej.

Dodaj komentarz