Blog

Dieta sokowa. Co powinieneś o niej wiedzieć?

Zastanawiasz się czy dieta sokowa to odpowiedni sposób na oczyszczenie organizmu? Jeśli tak, odpowiadamy: jak najbardziej! Dzięki niej możesz w zdrowy i szybki sposób oczyścić organizm z toksyn, usprawnić metabolizm oraz poprawić pracę jelit. W poniższym wpisie zdradzamy, dlaczego jeszcze warto przeprowadzić dietę sokową i czy warto połączyć ją z późniejszym zamówieniem cateringu dietetycznego.

Na czym polega dieta sokowa?

Dieta sokowa to samo zdrowie! Polega na zastąpieniu posiłków sokami owocowo-warzywnymi, przy czym dozwolone jest, a nawet wskazane, picie dużej ilości wody, a także herbat ziołowych i owocowych. Co istotne, podobna dieta nie może trwać zbyt długo — jak komentują dietetycy TytkaFIT, warto stosować ją około 3 dni. Zanim jednak rozpoczniesz przygodę z dietą sokową warto się do niej odpowiednio przygotować. Na kilka dni przed rozpoczęciem oczyszczania organizmu warto zrezygnować z nabiału, mięsa, pieczywa, alkoholu i słodyczy. Dzięki temu detoksykacja rozpocznie się już wcześniej, a organizm nie dozna „szoku”.

Warto podkreślić, że dieta wykluczająca posiłki stałe nie ma służyć wyłącznie redukcji wagi. Oczywiście jest to pewnego rodzaju prolog do skutecznego odchudzania, ale przede wszystkim chodzi tu o wsparcie organizmu w oczyszczaniu i dodaniu sobie energii. Jakie jeszcze korzyści niesie ze sobą dieta składająca się z samych soków? Przede wszystkim redukuje zmęczenie, reguluje układ trawienny, poprawia kondycję skóry, paznokci i włosów. Oprócz tego, dla wielu może być zaskoczeniem — doskonale wpływa na koncentrację i pamięć! Co więcej, odpowiednio przeprowadzona dieta sokowa daje poczucie „zmniejszenia” żołądka, przez co kolejno łatwiej jest „przestawić się” na spożywanie mniejszych objętościowo posiłków.

Detox sokowy TytkaFIT

Nasz detoks sokowy trwa trzy dni. W trakcie jego trwania otrzymujesz 6 soków po 450 ml każdy, co daje nam w sumie 2,7 litra świeżo wyciskanych soków warzywno-owocowych. Wartość energetyczna soków to około 1200 kcal dziennie. Już od pierwszego dnia będziesz mógł poczuć się fantastycznie lekko!

Pamiętaj — picie soków owocowo-warzywnych pozwoli Ci rozpocząć przygodę ze zdrowych odchudzaniem, nie osłabiając organizmu. Dzieje się wręcz odwrotnie – takie bomby witaminowe dodają sił, napełniając ciało jego ulubionymi składnikami! Sprawdź ofertę na naszej stronie — catering dietetyczny we Wrocławiu wie doskonale co dobre dla Twojego zdrowia.