Blog

Dieta oczyszczająca z toksyn

Toksyny to wszelkie szkodliwe substancje, które osłabiają organizm. Ich nagromadzenie może manifestować się w rozmaity sposób — problemami skórnymi, obrzękiem kończyn, ciągłym uczuciem zmęczenia, bólami głowy czy zaburzeniami snu. Dieta oczyszczająca z toksyn okazuje się być zatem zbawiennym rozwiązaniem. Czy catering dietetyczny w Poznaniu może mieć w tym swój udział? Odpowiadamy: jak najbardziej!

Dieta oczyszczająca z toksyn — sposób na długowieczność!

Wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych to pierwszy krok do czynnego wspomagania pracy organizmu. Jedzenie niewielkich porcji w odpowiednich odstępach czasowych, posiłki pełne błonnika i zdrowego białka, a także owoców i warzyw — to wszystko w ogromnej mierze przekłada się na detoksykację ciała. Dieta oczyszczająca z toksyn fantastycznie odciąża wątrobę, trzustkę, nerki, a nawet serce. Już po kilku dniach zdrowego odżywiania poczujesz się lżej, mogą zniknąć migreny i inne chroniczne bóle.

Dietetycy tworzący catering dietetyczny w Poznaniu dokładają wszelkich starań, aby menu TytkaFit było jak najbardziej urozmaicone, lekkie i przede wszystkich złożone ze zdrowych produktów ubogich w cukier czy tłuszcze nasycone. Dzięki temu masz szansę na eliminację jednego z głównych źródeł gromadzenia się szkodliwych substancji w organizmie. Catering pudełkowy to zatem bez wątpienia dieta oczyszczająca z toksyn, która przy przestrzeganiu kilku dodatkowych zasad ma szansę w ogromnej mierze zregenerować Twój organizm.

Zmień nawyki żywieniowe i niezdrowe przyzwyczajenia

Dietetycy TytkaFit tworzą plan żywieniowy nie tylko w oparciu o warzywa i owoce, ale również orzechy, nasiona czy pełne ziarna. W zależności od tego, jakie są Twoje nawyki żywieniowe, możesz urozmaicić zamawiane posiłki mięsem, rybami, bądź wyłącznie białkiem pochodzenia roślinnego. Dieta oczyszczająca z toksyn powinna zawierać również, takie produkty, jak warzywa krzyżowe, borówki, karczochy, czosnek czy por.

Pamiętaj jednak, że podczas oczyszczania organizmu odpowiednie menu to nie wszystko! Aby w pełni oczyścić organizm z toksyn bardzo ważne jest również zaniechanie palenia papierosów, spożywania słodkich napojów i alkoholu. Napoje wysokoprocentowe i słodzone najlepiej zastąpić 2 litrami wody dziennie oraz zieloną herbatą, która ma właściwości detoksykacyjne. Oprócz tego — codzienna dawka ruchu! Jeżeli nie lubisz siłowni lub nie masz na nią czasu, wystarczy, że poćwiczysz w domu lub wybierzesz się na spacer. Dzięki temu uda Ci się nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również naładować akumulatory zupełnie nową, zdrową energią!