Blog

Dieta na przyspieszenie metabolizmu – czy istnieje?

Catering dietetyczny Tytka Fit

Masz wrażenie, że Twój metabolizm zwolnił i szukasz najlepszego rozwiązania? Być może dobrą opcją będzie dieta na poprawę metabolizmu, która pozwoli Ci szybko i łatwo pozbyć się zalegających kilogramów. Nasz catering dietetyczny w mieście Poznań, dostarczy Ci potrzebne produkty! Jeśli chcesz wiedzieć jaka dieta na metabolizm jest najlepsza, koniecznie zapoznaj się ze wskazówkami w poniższym materiale.

Dieta na poprawę metabolizmu – skuteczne sposoby

Czy wiesz, że w przypadku diety na przyspieszenie metabolizmu bardzo ważny jest deficyt kaloryczny? Co to oznacza? Aby metabolizm przyspieszył, warto odjąć od CPM, czyli całkowitej przemiany materii, od 300 do 500 kcal. Nie można jednak ustalać zapotrzebowania na energię poniżej PPM, czyli podstawowej przemiany materii, aby nie doszło do zaburzeń metabolicznych i innych schorzeń organizmu. Obniżka kaloryczna może być również wzmacniana poprzez zachowanie aktywności fizycznej. Do aktywności można zaliczyć zarówno codzienne, standardowe zadania, ale również spacer, jazdę na rowerze czy rolkach. Oblicz więc swoje CPM, odejmij od niego np. 300 kcal na początek, dodaj aktywność i popraw swój metabolizm! Jeśli nie wiesz, w jaki sposób wykonać obliczenia, możesz skorzystać z wygodnych kalkulatorów online.

Co powinno znaleźć się w diecie na przyspieszenie metabolizmu?

Dieta na przyspieszenie metabolizmu, powinna zawierać kilka skutecznych produktów, które usprawnią cały proces. Wybierając catering dietetyczny w mieście Wrocław – TytkaFit, otrzymasz tylko sprawdzone produkty dopasowane do Twoich celów. Przede wszystkim dostarczaj organizmowi odpowiednią ilość białka np. z jajek, ryb lub chudego mięsa. Prawidłowa podaż białka prowadzi do przyspieszenia metabolizmu. Nie możesz zapominać również o wodzie! Woda odpowiada nie tylko za nawodnienie Twojego ciała, ale również za usuwanie toksyn i podkręcanie metabolizmu. Co jeszcze powinna zawierać Twoja dieta na poprawę metabolizmu?

  • Zielona herbata – zawiera substancje przeciwutleniające odpowiedzialne za usuwanie wolnych rodników, ale i teinę przyspieszającą metabolizm.
  • Ostre przyprawy – zawierają kapsaicynę przekładającą się na zwiększenie termogenezy. Przyczyniają się do naturalnego spalania tłuszczu. Dbają o prawidłowe trawienie i przyspieszają metabolizm.
  • Imbir – jest bardzo rozgrzewający i przyczynia się do poprawy metabolizmu. Oprócz dodawania go do herbaty, spróbuj zastosować go również w daniach!
  • Przetwory mleczne fermentowane – bogate w wapń, wzmacniają termogenezę i usprawniają metabolizm. Zawierają bakterie probiotyczne dbające o odpowiedni przebieg procesów trawiennych.

Podsumowując, dieta na przyspieszenie metabolizmu istnieje i warto stosować się do powyższych wskazówek, aby uzyskać upragnione efekty. Do tego dołącz aktywność fizyczną, a z Twoim ciałem zadzieją się cuda!

Sprawdź, która z naszych diet najbardziej przypadła Ci do gustu i postaw na wygodne i szybkie rozwiązanie skutecznie przyspieszające Twój metabolizm! Przekonaj się z jaką troską zadbamy o Ciebie poprzez nasz catering dietetyczny Poznań!