Blog

Najlepsze sposoby na dietę less waste

Catering Dietetyczny Poznań dieta less waste z cateringu dietetycznego Tytka Fit

Czym jest dieta less waste? Złe zarządzanie ilością kupowanej i zjadanej żywności to jeden z tych problemów, który powoduje, że każdego dnia ogromne ilości zdatnego do spożycia jedzenia lądują w koszu. To spora ilość pieniędzy, która jest wyrzucana bezpowrotnie każdego dnia. Co można zrobić, by mniej wyrzucać? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na.

Planuj zakupy i posiłki

Problem z wyrzucaniem żywności zaczyna się już na etapie wizyty w sklepie. Brak planu na posiłki na najbliższe dni, kupowanie pod wpływem impulsu czy promocji – to często powoduje, że ostatecznie nie wykorzystujemy zakupionych produktów. Rozwiązaniem jest zaplanowanie tygodniowego menu i podążanie na zakupy z listą. W ten sposób łatwiej uniknąć kupowania produktów, na których wykorzystanie nie mamy pomysłu.

Skorzystaj z cateringu dietetycznego w Poznaniu

Dieta pudełkowa to świetny sposób na ograniczenie wyrzucania żywności. Zamawiając konkretny pakiet dla siebie, nie musisz martwić się o robienie zakupów czy wymyślanie menu. Catering dietetyczny w Poznaniu bez trudu dopasujesz do swoich potrzeb, wybierając jeden z kilku wariantów diety w różnych kalorycznościach.

Stosuj zasadę FIFO

Kupując produkty spożywcze najlepiej od razu układać je w taki sposób, by te z krótszą datą przydatności do spożycia znajdowały się na samym początku. To działanie zgodnie z zasadą FIFO, czyli first in, first out. Dzięki temu unikniesz wykorzystania w pierwszej kolejności tych produktów, które spokojnie mogłyby poczekać jeszcze na swoją kolej, a jednocześnie przeoczenia terminu ważności tych kupionych znacznie wcześniej.

Mroź żywność

Mrożenie jest doskonałym sposobem na zagospodarowanie nadwyżki produktów. Na dodatek  wcale nie powoduje, że tracą one swoje wartości odżywcze. Zatem, zamiast czekać na moment, kiedy żywność stanie się niezdatna do spożycia, podziel ją na porcje i zamroź w strunowych woreczkach lub odpowiednich pojemniczkach.

Zastanów się, co jeść na wyjazdach  

Krótkie wyjazdy mogą wiązać się z ryzykiem wyrzucenia niektórych produktów. Chcesz zrobić sobie poranną owsiankę, więc do jej wykonania kupujesz do niej odpowiednie produkty. Nie zużyjesz jednak całego litra czy nawet połowy litra mleka. Z przyczyn praktycznych nie zabierzesz kartonika z mlekiem ze sobą, więc… pewnie wyrzucisz. W takich przypadkach catering dietetyczny działający w Poznaniu oraz wielu innych punktach Polski także może się dobrze sprawdzić. W  podróż zabierzesz gotowe posiłki, które tylko podgrzejesz i zjesz w trasie czy miejscu pobytu.

Dodaj komentarz