Blog

Dieta bezalkoholowa — gwarancja sukcesu

Jak wynika z najnowszych badań, coraz więcej Europejczyków rezygnuje z napojów alkoholowych — i to nie tylko podczas odchudzania! Dieta bezalkoholowa to trend, który przyszedł do nas z Zachodu i święci coraz większa triumfy. Dzięki temu, że wybierzesz catering dietetyczny w Poznaniu i zrezygnujesz z alkoholu, stracisz nie tylko nadprogramowe kilogramy! Znacząco poprawisz także kondycję. I to nie tylko fizyczną, ale i psychiczną!

Catering dietetyczny, a dieta bezalkoholowa

Jak poskreślają dietetycy, skuteczna dieta odchudzająca to dieta bezalkoholowa. Aby bowiem zdrowy styl odżywiania przynosił w pełni zadowalające rezultaty, należy całkowicie zrezygnować z alkoholu. A przynajmniej w początkowej fazie diety! Dlaczego? 

Przede wszystkim dlatego, że w regularnej, dobrze zbilansowanej diecie chodzi również o podkręcenie metabolizmu. Spożywanie alkoholu natomiast, skutecznie metabolizm zaburza. Jak tłumaczą specjaliści, kiedy pijesz alkohol, organizm skupia się na metabolizowaniu energii, która pochodzi z procentów. Z kolei energia, jaką dostarczasz organizmowi poprzez posiłki jest w większości magazynowana w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz tego alkohol przyczynia się do spowolnienia spalania tłuszczu. Nic więc dziwnego, że pijąc napoje wyskokowe tracisz na wadze wolniej, niż osoby decydujące się na abstynencję.

Alkohol, czyli niezdrowe kalorie

Pamiętaj, że wypijając 500 ml jasnego piwa, dostarczasz organizmowi około 250 kcal. Z kolei kolorowy drink o pojemności 150 ml to nawet 220 kcal. Co więcej są to tzw. puste kalorie, ponieważ alkohol pozbawiony jest jakichkolwiek składników odżywczych. Jeżeli zatem decydujesz się na catering dietetyczny, zdecyduj się również na eliminację napojów wyskokowych. 

Oprócz tego, że picie alkoholu zaburza proces tracenia zbędnych kilogramów, ma negatywny wpływ na zdrowie. W końcu to toksyny! Walczysz z chronicznymi przeziębieniami? Zamiast grzańca wypij herbatę z miodem, ponieważ alkohol znacznie osłabia odporność. Masz problem z bezsennością? Nic dziwnego — już nawet jedno piwo dziennie potrafi zaburzyć rytm i jakość snu. Jeżeli jednak masz ochotę od czasu do czasu na napój wysokoprocentowy, wybieraj czerwone wino. Jest najmniej kaloryczne, przy czym jeśli jest wysokojakościowe, zawiera dużą dawkę antyoksydantów. 

Pamiętaj, catering dietetyczny w Poznaniu to świetny początek do tego, aby zmienić swój styl życia na zdrowszy. Nie tylko pod względem jakości oraz częstotliwości spożywanych posiłków. Jeśli chcesz schudnąć i utrzymać wagę przez kolejne lata, zacznij wprowadzać inne zdrowe nawyki. Dieta bezalkoholowa i więcej ruchu to z pewnością jedne z nich!