Blog

Czy dieta na płaski brzuch istnieje? 

Dieta odchudzająca na płaski brzuch. Catering Dietetyczny TytkaFit Wrocław

Płaski brzuch to marzenie wielu osób – zwłaszcza kobiet. Nie dziwi zatem, że jednymi z popularnych zapytań w wyszukiwarce Google są te, które dotyczą diety na płaski brzuch czy innych sposobów na uzyskanie takiego efektu. Tylko czy da się tak po prostu spalać tkankę tłuszczową z jednego wybranego miejsca?

Dlaczego chudniesz? 

W internecie bez trudu znajdziesz tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy sposobów na odchudzanie (mniej lub bardziej zdrowych i efektywnych). Tymczasem zasada jest prosta: jeśli jesz mniej energii (kalorii), niż Twój organizm potrzebuje do wszystkich codziennych czynności – chudniesz. Aby wyrównać sobie taki deficyt, organizm brakującą ilość energii „pobiera” wówczas z tkanki tłuszczowej. Zauważasz w postaci zmniejszających się obwodów ciała i spadających kilogramów na wadze. 

Właśnie z tego powodu ważnym elementem diety redukcyjnej jest ustalenie, jakie są Twoje wydatki energetyczne. W związku z tym jaki wariant kaloryczny diet Tytki Fit, cateringu dietetycznego we Wrocławiu, będzie dla Ciebie odpowiedni. Jeśli nie ma deficytu energetycznego, nie ma efektów w postaci redukcji masy ciała.

Zrzucanie tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała

Czy jednak za sprawą ustalenia odpowiedniego bilansu energetycznego diety oraz jej kompozycji da się „zaprogramować” organizm, by spalał tkankę tłuszczową wyłącznie z tych najbardziej pożądanych części ciała? Niestety nie. Dieta redukcyjna powoduje ogólne uszczuplanie zasobów tkanki tłuszczowej, nie tylko tych znajdujących się w newralgicznych dla nas miejscach. Sporo zależy także od indywidualnych predyspozycji. Większość osób mających za sobą dietę odchudzającą potrafi wskazać, z jakich partii łatwiej im gubić centrymetry, a z których trudniej. 

Poprawianie wyglądu brzucha to tak naprawdę efekt połączenia diety z deficytem kalorycznym oraz umiejętnie zaplanowanych treningów. Warto jednak pamiętać o tym, że ten wygląd w ciągu dnia będzie się zmieniał i to zupełnie normalnie. Wieczorem brzuch nie jest tak płaski jak zaraz po przebudzeniu, gdy jesteś na czczo.  

Odchudzanie z cateringiem dietetycznym we Wrocławiu 

Jeśli Twoim celem jest zrzucenie kilku kilogramów i osiągnięcie wymarzonej sylwetki, to jednym z rozwiązań ułatwiających osiągnięcie tych celów, jest skorzystanie z diety pudełkowej. Zbilansowane posiłki w dobranej do Ciebie kaloryczności, na dodatek bez rezygnowania ze smaku – tak, to wszystko da się ze sobą połączyć. Zmieniamy nawyki żywieniowe bez niepotrzebnych restrykcji dietetycznych. Swój catering dietetyczny we Wrocławiu zamówisz za pośrednictwem naszej strony internetowej. W precyzyjnym określeniu kaloryczności diety pomoże Ci specjalnie stworzony kalkulator. Możesz również skontaktować się z naszym dietetykiem i zapytać go o szczegóły, które są dla Ciebie ważne.

Dodaj komentarz