Blog

Catering dietetyczny i spacery – tandem idealny

Czy myślałeś kiedyś o tym, że warto połączyć codzienną aktywność, taką jak catering dietetyczny i spacery? Wrocław to miasto pełne zieleni i tras spacerowych! A więc jeżeli nie lubisz siłowni albo nie masz czasu na czasochłonne treningi, postaw na tzw. robienie kroków! To obecnie niezwykle popularna metoda na zachowanie świetnej formy. Jak podkreślają dietetycy, zapewnia nie tylko spalanie kalorii, ale wpływa także na wyrzeźbienie mięśni nóg i pośladków oraz poprawę samopoczucia.

Dlaczego codzienne spacery to samo zdrowie?

Wiele osób marzy o zdrowym trybie życia. Często jednak nie ma czasu na podjęcie aktywności fizycznej na siłowni bądź codzienne uprawianie sportu. Z pomocą przychodzą jednak spacery — wystarczy zrezygnować z poruszania się komunikacją miejską, bądź ograniczyć jazdę samochodem. Jak udowadniają naukowcy wystarczy już 30 minut spaceru dziennie, aby aktywować fizyczne i chemiczne procesy w organizmie. To właśnie one przyspieszają metabolizm i wpływają dodatnio na samopoczucie. 

Ta, dla wielu wydawałoby się, prozaiczna czynność, okazuje się doskonałą alternatywą dla godzin spędzonych na bieżni. Wiąże się nie tylko ze znaczną poprawą wytrzymałości, ale również pomaga wzmocnić i wyrzeźbić nogi. Oprócz tego wpływa dodatnio na wydolność płuc, dzięki budowaniu tzw. bazy tlenowej. Codzienne spacery sprzyjają także rozluźnieniu mięśni i stawów, zatem doskonale działają na wszelkie uciążliwe napięcia. 

W wygodne buty powinny zaopatrzyć się także te osoby, które marzą o zgubieniu nadprogramowych kilogramów. W połączeniu z cateringiem dietetycznym we Wrocławiu, który można idealnie dopasować do swojego BMI oraz wcześniej oszacowanej aktywności fizycznej, codzienne spacery będą dawać fenomenalne rezultaty.

Jak spacerować, żeby schudnąć – catering dietetyczny i spacery

Jeśli marzysz o schudnięciu dzięki spacerom, postaw przede wszystkim na tzw. power walk. Jest to specjalna technika chodzenia, dzięki której można spalić nawet 500-600 kalorii w trakcie godzinnej sesji spacerowej. Jak sama nazwa wskazuje, chód musi być szybki i dynamiczny. Dietetycy zalecają, aby stała prędkość marszu wynosiła około 7-9 km/h. 

Podczas aktywności fizycznej najlepiej zgiąć ręce w łokciach, tak, aby tworzyły kąt 90 stopni i poruszać nimi w trakcie chodzenia. Dzięki temu, spacerując, angażujesz nie tylko nogi, czyli mięśnie ud oraz łydki, ale również mięśnie górnych partii ciała. Zwłaszcza te znajdujące się przy kręgosłupie. To właśnie one wiążą się z zachowaniem prawidłowej postawy. Jeśli masz problem z garbieniem się, taki rodzaj power walk będzie dla Ciebie idealny!

Jak podpowiadają dietetycy, spacery powinny być regularne. Można spacerować nawet codziennie, ale jeśli na długie spacery brak ci czasu, możesz spokojnie zacząć od dwóch dni w tygodniu. Gwarantujemy, że zamawiając dodatkowo catering dietetyczny we Wrocławiu uda Ci się w ten sposób schudnąć bez większego wysiłku! Pamiętaj bowiem, że marząc o zgrabnej sylwetce musisz postawić nie tylko na ruch! Postaw przede wszystkim na zbilansowaną dietę i zrezygnuj z żywności wysokoprzetworzonej.