Blog

Budowanie masy mięśniowej z cateringiem dietetycznym

Budowanie masy mięśniowej z cateringiem dietetycznym TytkaFit Kraków

W Krakowie, jak i w wielu innych miastach Polski, skorzystasz z cateringu Tytka Fit. Który pod wskazany przez Ciebie adres dostarczy posiłki na cały dzień. Dieta pudełkowa jednak kojarzy się głównie z odchudzaniem (niesłusznie). Co w przypadku, kiedy Twoim celem jest budowanie masy mięśniowej? Czy to w ogóle możliwe, by osiągnąć ten cel, żywiąc się na co dzień daniami dostarczanymi przez catering?

Na początek… matematyka

By zwiększać i budować masę mięśniową, konieczna jest nadwyżka energetyczna. Upraszczając: musisz jeść więcej niż organizm obecnie potrzebuje na codzienne czynności. Wtedy, w połączeniu z odpowiednim treningiem, będzie w stanie nadmiarową energię wykorzystywać do budowania mięśni.

Zatem jeśli Twoje całodzienne zapotrzebowanie to 2000 kalorii, a Ty zamówisz catering dietetyczny w Krakowie zbilansowany na 2500 kalorii, to czy zbudujesz masę mięśniową? Tak, jest taka szansa – spełnione zostało pierwsze kryterium, czyli nadwyżka energetyczna.

Główny składnik budulcowy

Niesamowicie istotnym makroskładnikiem w trakcie zwiększania masy mięśniowej jest białko, które stanowi składnik budulcowy w naszym organizmie. Warto je dostarczać przede wszystkim z konwencjonalnej żywności: mięsa, ryb, nasion roślin strączkowych, nabiału czy jaj. Jeśli jednak jego spożycie z tymi produktami nie jest wystarczające, z pomocą przychodzą odżywki białkowe. Które można dodać zarówno bezpośrednio do posiłku, jak i przygotować z nich koktajl.

Dieta SPORT w naszym cateringu dietetycznym w Krakowie jest zbilansowana w taki sposób, aby dostarczała 25% energii z białka. Przy 3000 kalorii daje to ponad 185 gramów białka – taka ilość jest wystarczająca dla zdecydowanej większości osób dążących do zwiększenia swojej masy mięśniowej.

Jeśli z jakichś przyczyn dieta SPORT nie jest dla Ciebie (np. musisz eliminować gluten czy laktozę), to możesz również skorzystać z innych wariantów diety dostępnych w Tytka Fit. O większą ilość białka możesz zadbać we własnym zakresie, dodając odżywkę białkową czy zapewniając sobie wysokobiałkową przekąskę lub posiłek.

Ile posiłków spożywać w trakcie budowania masy mięśniowej?

Ilość posiłków nie jest kluczowym czynnikiem warunkującym wzrost mięśni. Liczy się to, ile kalorii wraz z tymi posiłkami dostarczysz oraz jaka będzie ich kompozycja. Tyle w teorii. Jak z praktyką? Zdecydowanie prościej spożyć większą ilość energii, jeśli dzielisz ją na więcej mniejszych posiłków. Z tego powodu u wielu osób dążących do wzrostu mięśni bardziej może sprawdzać się model diety zawierającej co najmniej 4 posiłki i więcej.

Pamiętaj, że mowa jednocześnie o osobach trenujących – z pełnym żołądkiem trudno o efektywny trening, a dodatkowo mogą pojawiać się problemy żołądkowo-jelitowe. Ilość posiłków należy zatem dostosować do siebie, jednak model z ich większą ilością zwykle sprawdza się zdecydowanie lepiej.

Wzrost masy mięśniowej z cateringiem dietetycznym

Skorzystanie z diety pudełkowej może być dużym ułatwieniem dla osób, które chcą budować swoją masę mięśniową, ale jednocześnie nie mają czasu na samodzielne liczenie kalorii i pilnowanie swojego jadłospisu.

Zamawiając catering dietetyczny w Krakowie, dostajesz zbilansowany zestaw posiłków na cały dzień, o którego kompozycje zadbał wykwalifikowany zespół. To również ogromne ułatwienie dla wszystkich, które pierwszy raz próbują zwiększyć swoją masę mięśniową. Wraz z cateringiem dietetycznym możesz uczyć się, jak wyglądają porcje w takim przypadku. Ułatwia to w przyszłości samodzielne konstruowanie diety lub jej pilnowanie w okresach, kiedy nie korzystasz z cateringu dietetycznego.

Dodaj komentarz